OTO NAJCIEKAWSZE WEDŁUG AUTORA DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE - A WSZYSTKIE WYKONUJ NA ZEWNĄTRZ!

POZWÓLCIE, ŻE PODZIELĘ SIĘ TEŻ PEWNYM DOŚWIADCZENIEM NIECHEMICZNYM... :D SPOTKAŁEM JEZUSA!

blog doświadczenia chemiczne chemik potrafiTeoria chemii uczona w szkole jest często nieprzystępna, ale dzięki niej można mieć radość rozumienia SUPER SZTUCZEK chemicznych, najprostsze można wykonać z rzeczy z kuchni - inne zabraniam bez obecności chemika - jest zagrożenie utraty zdrowia, zwłaszcza oczu. Napisałem tego bloga dawno, na początku nauki w Katolickim Liceum im. Świętej Rodziny z Nazaretu. Opisałem sztuczki, które polubiłem i te, których nie wykonywałem, ale wydają się atrakcyjne. Korzystałem z czasopisma Młody Technik, Wojewódzkiej Biblioteki i internetu, gdzie znalazłem większość fotek. Zostawiam to tak, bo nie mam głowy tego poprawiać, ale chcę wszędzie :) dawać świadectwo:


Bóg jest Miłością Nieskończoną! Jego miłosierdzie jest nieskończone! Podczas rekolekcji na Wzgórzu miłosierdzia doświadczyłem (wiem, słaba aluzja :)) Papież Franciszek TVPBożej Miłości szczególnie! Zrozumiałem, że za często zapominam, że życie na ziemi to tylko krótki spacerek w porównaniu z wiecznością dłuższą niż 99999999999 lat. W niebie, do którego chcę trafić po śmierci nie ma cierpienia, żalu, smutku, tylko radość i miłość.
Całe życie, a zwłaszcza w momencie, kiedy będziemy umierać potrzebujemy ufności w istniejące przez Krzyż Chrystusa nieskończone, niewyczerpywalne, niezgłębione miłosierdzie Boże, które jest niezgłębione przez żaden umysł ludzki ni anielski. (dlatego przy umierających oraz za konających odmawia się Koronkę do miłosierdzia Bożego podyktowaną Św. Faustynie przez Jezusa). miłosierdzie dźwiga duszę i objawia się w całej pełni podczas dobrze przeżytej Spowiedzi Św.(najmocniej doświadczyłem Bożej Miłości podczas Spowiedzi Św.) pod warunkiem rachunku sumienia + szczerego żalu z miłości do Boga (doskonałego) lub ze strachu przed karą (żalu niedoskonałego, ale później często Bóg zamienia go w doskonały dzięki szczerości w relacji z Nim), mocnego postanowienia poprawy życia w konkretny sposób i wyznania grzechów ciężkich - lekkich też można, a następnie zadośćuczynienia (jeśli nie wykonamy go na ziemi, czeka nas czyściec, więc prośmy Boga przez Matkę Bożą o czyściec na ziemi, abyśmy mogli trafić prosto do wiecznego szczęścia, NIEBA = JEDYNEGO i prawdziwego DOMU, gdzie musimy zmierzać dobrą drogą przykazań, gdzie czeka na nas ten, który nas stworzył do radości). Adam i Ewa utracili tę radość przez grzech, a naprawił Jezus, Syn Boży którego poczęła z Ducha Świętego Maryja Niepokalana mówiąc Bogu mimo wielu wątpliwości "niech mi się stanie wg Słowa Twego". Jezus przez pokorę i posłuszeństwo Bogu Ojcu miłosierdzie Boże jest nieskończone i muszę o tym mówićodkupił nas z niewoli grzechu = niewoli diabła, zapłacił bardzo wielką cenę. W nocy z czwartku na piątek był torturowany w ciemnicy, później w piątek przeszedł drogę Krzyżową i umarł przez uduszenie na Krzyżu! Tą niezmąconą nawet szarzyzną codzienności radością odkupienia trudno żyć bez przebaczenia innym wszystkiego, ciężko jest trwać w zachwycie Bogiem i wzrastać w świętości, doskonałości bez MIŁOŚCI BOGA i bliźnich, także tych raniących, zasmucających i dołujących nas, WDZIĘCZNOŚCI BOGU I BLIŹNIEMU, Adoracji Najświętszego Sakramentu z prostotą i odrobiną serdeczności, uczestnictwa we Mszy Św. przynajmniej w niedzielę i święta, czytania Ewangelii, Pisma Świętego, z którego Bóg mówi do nas, uwielbiania Ducha Św., odmawiania Różańca Św., koronki i litanii do miłosierdzia Bożego zwłaszcza o 15:00 - godzinie skonania Jezusa, modlitwy o pogodę ducha oraz wstawiennictwa m.in. Św. Ekspedyta, Św. Judy Tadeusza skutecznych orędowników u Boga w sprawach trudnych i beznadziejnych:
Ekspedyt Święty
miłosierdzie Boże jest NIESKOŃCZONEWłaśnie dlatego mimo, że odniosłem wiele porażek w życiu, z serca dziękuję Bogu za Narodzenie, Życie, Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Niewinnego Syna Bożego - POKONANIE śmierci i szatana na Krzyżu Świętym. To jest DOBRA NOWINA.

W KAŻDEJ SEKUNDZIE JEGO MĘKI na Jego prośbę (choćby milczące westchnienie w myślach) zstąpiłoby z Nieba WOJSKO TYSIĘCY ANIOŁÓW pod wodzą ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, aby uwolnić Syna Boga, lecz NIE. On z miłości do Ciebie pozostał posłuszny Bogu Ojcu i pozwolił się zdeptać i zabić za nas, aby dać nam SAKRAMENTY ŚWIĘTE, CZYLI umożliwić NIEBO! MAMY NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE. Niczym na Zbawienie, wyzwolenie z niewoli diabła nie zasłużyliśmy, ale trzeba czynić dobro, miłosierdzie, bo błogosławieni miłosierni albowiem Oni miłosierdzia dostąpią. Św. Paweł napisał: "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."

Czyńmy miłosierdzie, bo Ojciec nasz jest Miłosierny, bo tego wymaga Ewangelia, wiara bez uczynków = OWOCÓW np. modlitwy jest MARTWA. TYLKO ŻYWA WIARA jest dobra, inaczej możemy mówić WIERZĘ W JEZUSA, ale nie będzie mieć to wpływu na nasze postępowanie, życie. Jednocześnie pamiętajmy, że Boga nic dobrego nie możemy uczynić. Więc? :D... powinniśmy wypełniając Nowe Przykazanie, Przykazanie Miłości stać się narzędziem w ręku Boga oddając swoje życie Jezusowi (zobacz jak). Koniecznie poznaj też zagrożenia duchowe. Pokusy pokonuj mieczem Słowa Bożego, a zło dobrem zwyciężaj, zamiast się zniechęcać, narzekać, gorzknieć i żyć bez entuzjazmu. Głód nakarmieniem, Biedę mądrym miłosierdziem, Smutek pocieszeniem, niesprawiedliwe traktowanie - upomnieniem... Masz obowiązek NIGDY nie przestać MARZYĆ, bo Twój brak NADZIEI zasmuca DUCHA ŚWIĘTEGO DUCHA. Święty jest zawsze uśmiechnięty. A spełnienie marzeń samotnie nie da tyle szczęścia, co sukces we współpracy z innymi, ze wspólnotą ludzi z pasją, entuzjazmem, który wynika z MIŁOŚCI.


piątek, 11 czerwca 2010

Świecące farby - jak samemu je wykonać? Przepisy na kolorowe farby świecące


Jak to się dzieje, że farby, a właściwie pigmenty, czyli pewne substancje chemiczne  świecą sobie w ciemności? Ciekawe wyjaśnienie sztuczki.    Jest sporo substancji, które świecą 
różnymi kolorami w ciemności, ale pytając z naukowego punktu widzenia lub odpowiadając ciekawskiemu sąsiadowi jak to wytłumaczyć? Okazuje się, że: co każdy chemik Ci powie - pewne substancje lub ich mieszaniny pięknie świecą, bo to ich sposób na oddanie energii, którą pobrały podczas naświetlania w dzień. A teraz wytłumaczenia sztuczki dla ciekawskiego sąsiada (albo kogoś innego): Wiemy (albo powinniśmy wiedzieć z Liceum), że światło, które ma podwójną naturę tzn. raz to strumień fotonów, a raz fala (tak zwany dualizm korpuskularno-falowy). Otóż, w każdym razie
jest światło nośnikiem pewnych porcji energii tj. kwantów. One padając na atomy substancji świecącej pobudzają je "do życia". Dzieje się tak, ponieważ elektrony będące poza jądrem atomu na orbitach elektronowych - wchłaniają je tj. pobierają, a każdy elektron aż podskoczy z radości "ucieszy się" z takiej dawki energii, ponieważ dosłownie może w tej chwili przeskoczyć na wyższą orbitę elektronową - bo otrzymał energię! Po zmroku elektrony wracają na swoje stare miejsce, wydzielając przy tym  pobrane porcje energii w postaci promieniowania widzialnego - różnych w zależności od mieszaniny kolorów.

   Niektóre farby wyświecają się natychmiast, ale inne świecą po naświetleniu kilka, a nawet kilkanaście godzin! Takimi właśnie farbami się zajmiemy - tak możemy wykonać je sami, tym bardziej, że w Polsce bardzo ciężko je zdobyć.

Ta część artykułu jest płatna, możesz ją otrzymać za grosze w kursie chemikman turbo 2.0 na tej stronie >>

Znajdziesz tam:

  • instrukcje dla różnych kolorów,
  • przykłady wykorzystania (sprzedaży),
  • wiele ciekawych informacji.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

powiem szczerze z eto jest bardzo ciekawe,ale najgorsze jest,z kad mozna wziac te siarke i wegiel wapienny?ale takto naprawde,gratulacje za pomyslowosc,i przyznam,chemia staje sie fajniejsza;)

ja pisze...

ludziu, naprawdę uważasz udawanie pajaca za śmiszne ?!
chodzę do 4 klasy szkoły pdst. i wiesz co ci powiem?
weglan wapnia to zwykła kreda
siarka... skoro z ciebie taki chemiczny (ocenzurowano), to pani od chemii raczej ci nie pozyczy nawet tych głupich 4,5 g. poszukaj w ogrodniczym (tylko nie zapomnij oczyścić), lub wchemicznym... ludzie...

Chemikman pisze...

Zgadzam się, węglan wapnia o wzorze CaCO3 to kreda pisząca.

Anonimowy pisze...

super....

chemik87 pisze...

Niestety w naszych wspanialych czasach wiekszość kredy tablicowej zawiera glownie siarczan a nie weglan wapnia :) takze przetestujcie przed uzyciem :) kto ma pojecie o chemii to wie jak
pozdro

Anonimowy pisze...

hah...mam to szczęście, że chodzę do technikum chemicznego i przy uprzejmości nauczycielki zrobimy to na kółku. Na pewno podrzucę pomysł zrobienia tych farb, bo wydaje mi się to bardzo interesujące.

Anonimowy pisze...

Witam,czy ktos przeprowadzil to te doswiadczenia w praktyce.
prosze o podzielenie sie uwagami
pozdrawiam
Darek
e-mail: dlidwin@gmail.com

Anonimowy pisze...

czy ta farba ma jakiś zakres w długości jej emitowania ? w sensie jak długo ona świeci